Kā spama filtrs ir kļuvis par ieroci finansu piramīdas atbalstīšanā
Publicēts 10. novembrī, 2008.
Pateicoties savulaik Aigara Kauliņa veiktajai izmeklēšanai, kuras rezultāti tika pērn un aizpērn publicēti Dienas biznesā, ko es pēc tam esmu centies paturpināt Neatkarīgajā Rīta Avīzē, ir piegriezts skābeklis visu laiku lielākajai finansu piramīdai Latvijas vēsturē — tā ir t.s. Mulberry afēra, kurā ietilpstošās juridiskās personas agrāk saucās arī European Prosperity Club, -Trust, -Team un kā tik vēl ne, un kur tagad figurē Panamas ofšors Credit Union LLC. Kriminālprocesā ir cietušo desmiti, ja ne simti, un piramīdistu vadoņi (Gromuls, Šestakovs, Rašmanis un citi) ir palikuši bez iespējas apkrāpt nākamos cietušos. Savukārt cietušie ir izveidojuši savu biedrību «Noguldījumu drošība», kura biksta valsts amatpersonas, veicinot pretdarbību krāpniekiem un palīdzību izmeklēšanai.

Blēžiem nudien nav nācis par labu tāds fakts, ka ir XXI gadsimts. Cietušajiem, protams, nevajag satikties, lai kaut ko apspriestu: iekš Financenet ir aktīvs diskusiju forums par Mulberry lietām, un arī draugos ir kopa «Apkrāptie». Protams, abās diskusijās piedalās daudzi krāpnieki, kas cenšas savus upurus par nez ko pārliecināt, bet nekas jau viņiem neizdodas :)

Uz šī fona ir parādījusies viena interesanta lieta. Kā zināms — diskusiju admini spama filtrus izmanto arī necenzētu izteikumu izcenzēšanai. Kā atzīmē paši apkrāptie, viņu komenti, kuros tiek pieminēti «apkrāptie» un «krāpnieki», diskusijā ielikti netiek! Vai tā cienījamie draugi.lv atbalsta mūsu daudzcietušo tautu? (Piebildīšu, ka apkrāptie ir atzīti par cietušajiem pavisam oficiāli, un viņi ir cietušie kriminālprocesa ietvaros.) Dīvaina reizēm ir tā mediju politika — šajā gadījumā netiešā veidā faktiski atbalstīt bandītus, neļaujot cietušajiem savā starpā diskutēt, un cenzējot viņu savstarpējo saziņu.

Arī paši nelieši izdomājuši dīvainu taktiku. Kad aptuveni pirms pusgada viņu rakstītajam par to, ka «mums ir īslaicīgas likviditātes problēmas, kuras saistītas ar vispārējo sabrukumu akciju tirgos pasaulē» vairs neviens neticēja, un pirmajiem diviem cietušajiem kriminālprocesā burtiski pāris nedēļu laikā pievienojās vēl trīsdesmit gabali, blēži izdomāja jaunu paņēmienu, kā padarīt saziņu upuru starpā bezjēdzīgu. Diskusija tika piespamota ar dažādiem bezjēdzīgiem informācijas fragmentiem no finansu ziņām. Protams, visi tie, kas bija zaudējuši tūkstošus un pat desmittūkstošus, redzēja šai primitīvajai praksei cauri. Cik man zināms, viens no piramīdistu vadoņiem — Ēriks Gromuls — jau pirms kādiem gadiņiem Igaunijā vienreiz krimināli sodīts par piramīdas taisīšanu un nelegālām finansu darbībām. Tikmēr iznāk, ka draugos.lv šī portāla atbildīgie vai nu aiz nezināšanas, vai aiz neiedziļināšanās cenzē diskusiju, faktiski palīdzot bandītiem. Vai nav interesanti, ko? :) 

Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: